Better You 2019

Nädala alguses toimunud Better You 2019 seminar oli vaieldamatult tõeline maiuspala kõigile enesearenguhuvilistele. Laval Eric Edmeades, Robin Sharma ja muidugi meie oma Peep Vain. Ääretult huvitav oli viibida nii mõnusa positiivse energiaga publiku hulgas, arutleda erinevate vaatenurkade üle ja kogeda, kuidas iga esineja laval oma isikliku touchiga enesearengu ja oma parima mina teemale lähenes. Kuigi minu suurim huvi oli näha ja kuulata just Sharmat, siis kõige ootamatum ja positiivsem üllatus oli hoopis Eric Edmeades. Tema siiras ja ehedalt kaasahaaravas esinemises leidsin kõige enam äratundmisrõõmu ja kolm mõtet on jäänud minuga ka järgnevateks päevadeks. Kolm mõtet, millesse ise samuti usun, mis on minu jaoks muutunud elu harjumuspäraseks osaks ja mille tema kuulamine taas minu teadvusesse tõstis. Tore ahhaa moment! Mis need siis täpsemalt on:

  1. Meie harjumused kujundavad meie elu. Kõik need pisikesed igapäevased valikud, mida me pikemalt mõtlemata ja tihtipeale enesele teadvustamata teeme, loovad päev-päevalt meie reaalsust. Millist toitu me pakume oma kehale, kas liigutame piisavalt, et hoida oma füüsist toonuses ja parimas võimalikus vormis. Milliseid valikuid teeme vaba aja veetmises, kas pühendume oma tähelepanu lähedastele, tunneme siiralt huvi nende tegemiste vastu, leiame aega koos toimetamiseks ja arutlemiseks. Toidame oma vaimu lugemise ja reflekteerimisega või laseme telekal või sotsiaalmeedial haarata kogu oma tähelepanu ja sisustada oma vabad hetked. Valik on meie endi teha. Kui sinu päevad kulgevad järgmised kolm aastat samal viisil, siis kuidas see sinu toimimist mõjutab? Aga kümne aasta pärast? Kuivõrd see tuleviku mina vastab sinu ootustele? Muutused saavad alguse väikestest teadlikest sammudest, väikestest kasulikest otsustest, mida me järjepidevalt ikka uuesti ja uuesti teeme.
  2. Meil on võimalik valida, milline on meie teadlik vastus erinevatele ettetulevatele olukordadele. Ehk me ise saame otsustada, kuidas me käitume. Kas olukorrad kontrollivad meid või meie olukordi? Kuivõrd laseme oma impulssidel ja tunnetel mõjutada oma reaktsioone ja kuivõrd teadvustame, et stop, mis nüüd just praegu toimumas on, kuidas ma ennast tunnen ja millise vastuse oma käitumisega valin.
  3. Ei ole häid või halbu olukordi. On vaid situatsioonid ja meie antud tähendus nendele – olgu see siis hea või halb, positiivne või negatiivne. Mina ka ei mõtle enam ebaõnnestumistele kui vigadele. On juhtumid, kus tolle hetke otsused või käitumine on viinud ebasoovitava tulemuseni. Tugev fookus õppimisele ja positiivsuse märkamisele viib automaatselt mõtte sellele, mis toimis hästi ja mis sel korral ei toiminud – kuidas järgmine kord saaks paremini.