Õnnestumise valem

Kõik on võimalik. Sul on võimalik rikastada oma elu just nii nagu sina soovid. Sul on võimalik liikuda just selles suunas, kuhu sina soovid. Mis on kõige olulisemad asjad, millest alustada?

  1. Kõige tähtsam kõigepealt. Pane endale olulised eesmärgid kirja. Samamoodi nagu sa paned kirja oma igapäevaseid tööülesandeid ja teed märkmeid kohtumiste osas, pane paberile kirja ka oma isiklikud eesmärgid. Jah, just needsamad, mis on seotud sinu isikliku arenguga, sind ümbritsevate suhetega, sinu tervise ja heaoluga ja muu.

   Puhtalt see tegevus iseenesest, oma unistuste ja eesmärkide välja kirjutamine, annab sulle eelise. Visualiseerides oma mõtted, annad sa impulsi oma alateadvusele „näha“, mis su mõtetes keerleb. Kirjapanek nõuab ka suuremat selgust ja mõtete formuleerimist, mida lihtsalt unistamine ei nõua.  Seda tehes, annad sa kogu oma olemusele selge sõnumi „See on mulle oluline, võtan selle fookusesse ja ma saavutan selle“.

   Lisaks – tõenäosus oma eesmärgid saavutada tõuseb veelgi, kui jagad oma kirjapandud mõtteid lähedasega, kellele sinu õnnestumine korda läheb ja kes saab vajadusel sulle tuge pakkuda.

  2. Usu oma eesmärkidesse. Selleks, et uskuda, pead sa neid nägema. Kujutle vaimusilmas, et sa oled oma eesmärgi juba saavutanud. Mida sa siis enda ümber märkad? Loo see kujutluspilt just selline, milline see ideaalis sinu jaoks olema peab. Märka kõiki detaile – värve, lõhnu, maitseid. Märka, mis tunde see sinus tekitab!

   Teame, kuidas sportlased mängivad vaimusilmas läbi oma sooritust. Michael Phelpsi edu ujujana ei tugine vaid tema füüsilisele võimekusele. Suur ja samavõrra oluline osa ettevalmistusest toimub mõttetasandil. Visualiseerides erinevaid ettetulevaid võimalusi ja strateegiaid programmeerib ta end hakkama saama kõigega, mis võistlushetkel ette tulla võib. Olles võimalikud stsenaariumid peas korduvalt ja korduvalt läbi mänginud, teab keha õigel hetkel automaatselt ise mida teha.

   Veel enam aitab sul loodud kujutelma fookuses hoida, kui leiad endale piltlikud või sõnalised märguanded, mida kergesti silmatavasse kohta meeldetuletuseks välja panna. Olgu selleks pilt külmkapi uksel, nimekiri arvuti töölaual või märguanne telefonis. Iga tegu saab alguse mõttest. Loo endale rituaal, kus sa igapäevaselt pühendud oma unistuste visualiseerimisele. On tuntud tõde – millele pöörad rohkem tähelepanu, seda ka oma ellu rohkem kutsud.

  3. Asu tegutsema! Võta iga päev ette midagi, mis viib sind sammu lähemale oma unistustele. Käed süles istudes võid sa enesega rahulolevalt kogeda vaid seda, kuidas tunnid ja päevad sinust mööda tuhisevad. Selleks, et oma elu ühel või teisel moel rikastada, saavutada suuremat rahulolu ja kasvada inimesena, tuleb sul endal asuda tegutsema.

   Kui sa soovid oma elus kogeda midagi, mida sa kunagi varem kogenud ei ole, siis tuleb sul suure tõenäosusega hakata tegema teistsuguseid asju või siis tegema asju teisiti. Kui sa oma eesmärkide peale mõtled, siis kuidas tundub – on see ebamugav?! Pisut! Suurepärane – siis oled valinud endale eesmärgi, mis raputab sinu mugavustsooni ja sunnib sind rohkem pingutama.

  Mind kannab elus edasi uskumus, et kõik on võimalik. Ühel või teisel moel saavutad sa kõik, millele oma tähelepanu fokusseerid ja järjekindlad jõupingutused suunad. Selleks, et sina oma eesmärkideni jõuaksid, on kasulik ka sinul seda uskuda. Kõik on võimalik.